Merzouga Rally 2018: Krzysztof Jarmuż 29. na etapie maratońskim


Trzeci etap Afriquia Merzouga Rally 2018 za nami. Krzysztof Jarmuż zajął dobre 29. miejsce w klasyfikacji motocyklistów. 

Wydmy, wydmy i jeszcze raz wydmy. Organizator tegorocznej edycji Merzouga Rally nie kłamał mówiąc, że każdy kolejny dzień będzie trudniejszy od poprzedniego. Środowy etap to 241 kilometrów odcinka specjalnego w trudnym technicznie i nawigacyjnie terenie. To także pierwszy dzień dwudniowego maratonu, co oznacza, że z środy na czwartek zawodnicy nie mogli korzystać z asysty swoich zespołów i spali na pustyni. 

Reprezentujący 115Moto Team Krzysztof Jarmuż świetnie poradził sobie w tych wymagających warunkach notując 29. lokatę w klasyfikacji etapowej motocyklistów. Strata do lidera klasyfikacji generalnej przekroczyła godzinę, ale już do najbliższego rywala klasy Enduro zaledwie 6 minut. W klasyfikacji Enduro polski motocyklista ze Zgierza zajmuje 3. miejsce oraz 27. lokatę w generalce.

Wśród motocyklistów prowadzi Joan Barreda Bort (Honda) przed zespołowym kolegą Kevinem Benavidesem. Hiszpan posiada wygodną, 12-minutową przewagę.

Jutro druga część etapu maratońskiego i przedostatni dzień rajdu. W czwartek zawodnicy zmierzą się z 233 km odcinka specjalnego w okolicach Merzougi. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.