Land Rover Defender V8. Limitowana edycja klasyka na 70-lecie


Defender wraca! Land Rover zapowiedział, że wyprodukuje (poprzez Land Rover Classic) 150 egzemplarzy modelu Land Rover Defender V8, wyposażonego w ponad 400-konną jednostkę z Jaguara F-Type. 

W tym roku Land Rover obchodzi okrągłe, 70-te urodziny. W ramach urodzinowego prezentu dla swoich klientów, Land Rover wyprodukuje 150 egzemplarzy limitowanej edycji Defendera V8. Tego samego Defendera, którego produkcję zakończono w styczniu 2016 roku.

Co ciekawego znajdziemy w Dafenderze V8? Chociażby jednostkę napędową V8 wywodzącą się z Jaguara F-Type. Fakt, ogołocono ją z turbo. Ale 405 KM i 515 Nm momentu obrotowego nadal brzmi solidnie.

5-litrowa jednostka napędowa sprawi, że Defender V8 będzie najmocniejszym Defenderem w historii. Do setki rozpędzi się w czasie poniżej 6 sekund, a prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 170 km/h. W sumie nic dziwnego, kto by chciał jeździć szybciej Defenderem?

Limitowana edycja została wyposażona w wysokiej klasy zawieszenie, 18-calowe, aluminiowe koła, odświeżoną deskę rozdzielczą, automatyczną, 8-biegową skrzynię ZF i LED-owe oświetlenie.

Krótka 90-ka będzie kosztować od 150 000 funtów. Produkcją zajmie się Land Rover Classic.

Land Rover Defender V8:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.