KTM pozazdrościł BMW. KTM Adventure Rally 2018

Odpowiednio długo przyglądając się branży motocyklowej widać, że niektóre schematy i pomysły są regularnie powielane. KTM pozazdrościł BMW i właśnie robi swoje GS Trophy. Tak jakby…

KTM od dłuższego czasu organizuje Adventure Rally w różnych państwach, na różnych kontynentach. W ramach KTM Tours obok rajdu znajdziemy także wycieczki szosowe i wypady na tor pod szyldem Track&Test. 

Tym razem Austriacy idą o krok dalej. W ramach promocji KTM 790 Adventure, którego właśnie objeżdża Chris Birch podczas Adventure Rally we Włoszech, na imprezach z serii AR odbywać się będą swego rodzaju „kwalifikacje” (jak u BMW). Zwycięzca wystartuje w… Rajdzie Merzouga 2019 na 790 ADV R. 

I w tym miejscu oczywiście widać największą różnicę pomiędzy KTM, a BMW. Bawarczycy stawiają na przygodę, społeczność, klimat wspólnego spotkania w terenie. KTM na pełen wyczyn sportowej rywalizacji.

Jestem daleki od oceniania, które podejście jest lepsze. Bez dwóch zdań jedno bardziej pasuje do BMW, drugie do KTM.

Nie da się jednak ukryć, że w pierwszej kolejności to marketingowcy BMW wpadli na – obecnie machinę jaką jest – GS Trophy. A KTM replikuje rajd w swoim stylu. 

Więcej informacji nt. KTM Adventure Rally, możliwości startu w kalifikacjach i 790 ADV R na ktm-adventure-rally.com 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.