Jeep 2019: Model mniejszy od Renegade na bazie Pandy 4×4?


Plotka gminna niesie, że szefostwo Jeepa planuje wprowadzenie modelu jeszcze mniejszego niż popularny Renegade. Czy w gamie Jeepa 2019 pojawi się samochód oparty o Pandę 4×4?

CEO Jeepa, Mike Manley, w wypowiedzi dla Automotive News poinformował, że marka bardzo uważnie przygląda się segmentowi poniżej popularnego modelu Renegade. Dzielący platformę z Fiatem 500X Renegade sam w sobie nie jest zbyt duży, więc ciężko sobie wyobrazić o jaki model mogłoby chodzić. Z odpowiedzią przychodzi blog autoevolution, który sugeruje rozwiązanie: wystarczy popatrzeć na najmniejszy model 4×4 w ofercie grupy FCA.

A jest nim… Fiat Panda 4×4. Produkowana w fabryce w Pomigliano Panda 4×4 mogłaby stać się bazą do stworzenia „Baby Jeep’a”.

Całość nałożyła się czasowo z informacją, że produkcja Pandy ma być przeniesiona z Pomigliano na rzecz „bardziej rozbudowanego modelu”. Czyżby wszystko się zgadzało?

Oczywiście, żeby Jeepa nazwać Jeepem należy stworzyć coś więcej niż Pandę z nowym znaczniem. Jednak przykład Renegade (i nowego Compassa) pokazuje, że marketingowcy wiedzą co robią. Nie liczylibyśmy jednak na konkurenta dla Jimny…


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.