Ford zrezygnuje z sedanów. W Stanach tylko Mustang i SUVy


Ciekawą politykę obejmuje Ford, który chce zrezygnować z „małych aut” i sedanów. Na rynku ma zostać Mustang, Focus Active i samochody użytkowe.

Bardzo ciekawa informacja z USA. Ford w zeznaniu finansowym potwierdził, że z powodu malejącego zainteresowania i spadku opłacalności, zrezygnuje z „małych samochodów” w Ameryce Północnej. Oznacza to, że obok SUVów, pickupów i samochodów użytkowych w ofercie zostałby tylko Mustang i Focus Active.

Obecnie Ford oferuje w USA gamę poniekąd zbliżoną do europejskiej, z Focusem, Fiestą, C-MAXem i Fordem Fusion (co zabawne, nawet Fiesta w USA to sedan). W przyszłości wszystkie te modele mają zniknąć. 

Dlaczego? 90% sprzedaży Forda to SUVy i auta użytkowe (F-150, Heavy Duty, Transit). Ford zauważa także, że istnieje coraz mniej powodów do posiadania auta jako tako. Stąd pomysł wprowadzenia nowych rozwiązań, może wzorem paszportu Porsche. 

Do 2022 roku w ofercie ma być 16 w pełni elektrycznych pojazdów, a w międzyczasie pojawią się także hybrydy („miękkie”, wzorem Dodge’a?). 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.