Elektryczna Alta w Erzberg Rodeo. Za sterami Ty Tremaine

To już oficjalne: Alta Motors wystawi zawodnika w tegorocznym Erzberg Rodeo. Amerykanin Ty Tremaine zadebiutuje za sterami modelu RedSifht EX. 

W sumie Alta wystawi dwóch zawodników – w/w Amerykanina i zawodnika-amatora Lyndona Poskitta (znanego w sumie bardziej z YouTube niżeli ze spektakularnych wyników). 

Tremaine od zeszłego roku regularnie reprezentuje Altę w serii AMA EnduroCross. Będzie to jednak jego debiut w Erzbergu. 

Jakie ma szanse? Cóż – sam Tremaine mówi, że ukończenie imprezy byłoby ogromnym sukcesem. To jednak kolejny krok w stronę elektryfikacji sportów offroadowych. Zupełnie niedawno nikt nie wierzył w to, że ciężki czterosuw będzie w stanie walczyć z dwutaktami w motocrossie. 

Cieszymy się, że organizatorzy Erzberg Rodeo dzielą naszą wiarę w motocykle elektryczne i – bez dodatkowych restrykcji – dopuszczają nas do rywalizacji. Dzięki temu będziemy w stanie pokazać, że nasz pojazd jest gotowy do walki – komentował współzałożyciel Alty, Derek Dorrestey. 

Dorrestey odnosi się do sytuacji z początku tego roku. Ciała sankcjonujące poważniejsze serie offroadowe w Stanach odmówiły możliwości startu Alty w zawodach (rozchodzi się głównie o imprezę Loretta Lynn). 

Prezydent MX Sports, promotora serii, napisał w otwartym liście, że pochopne decyzje mogą w szybkim czasie doprowadzić do wypchnięcia motocykli spalinowych z rywalizacji. Podał sytuację z czterosuwami w motocrossie jako przykład. I coś na pewno jest na rzeczy, zwłaszcza że ciężko jednoznacznie określić w jakiej klasie Alta powinna startować.

Tylko czy to nie najłatwiejszy sposób na rozwój elektryków?

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.