Elektryczna Alta Motors tańsza nawet o 5000 dolarów. Nowe ceny na 2018 rok


Ciekawa informacja została opublikowana przez amerykańską Altę. Producent elektrycznych motocykli, który z sukcesem startował np. w Red Bull Straight Rythmn, znacząco obniżył ceny na swoje pojazdy. RedShift MX jest tańsze o blisko 5000 dolarów. 

Jak słusznie zauważył Jason Beeler z bloga A&R, obniżki cen zbliżają elektryczne Alty do spalinowej konkurencji. Do tej pory, bok niższego zasięgu i ogólnej nieufności dla tego typu rozwiązań ze strony klientów, głównym argumentem „przeciw” bywa właśnie wysoka cena.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, że w końcu udaje nam się zaoferować niesamowite osiągi modeli RedShift w cenie bezpośrednio konkurującej z motocyklami spalinowymi. Elektryczne pojazdy to nie przyszłość, to teraźniejszość – komentował nowy dyrektor ds. finansowych, Matthew Work.

 

 

Crossowy RedShift MX będzie kosztował w 2018 roku 10 495 dolarów. To nadal cena w okolicach najdroższych 450-ek w klasie, ale nie da się ukryć, że mocno konkurencyjna. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę bezobsługowość jednostki napędowej.

W opiniach osób, które testowały RedShift model posiada osiągi zbliżone do crossowej, czterosuwowej 250-ki. Zasięg to ok. 4h jazdy w terenie, do 2h jazdy na torze przez amatora i 45 minut jazdy w trybie pełnego oddawania mocy przez zawodnik. Czas ładowania baterii to 2h. Oczywiście, można zamówić większy pakiet baterii.

Zresztą, po co czytać jak można obejrzeć:

Źródło: A&R


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.