Pierwsza w tym roku Enduro OFFensywa za nami


Były podjazdy, było błoto, było ostro! W weekend 17-18 kwietnia odbyła się pierwsza w tym roku Enduro OFFensywa. W mocnym gronie spotkaliśmy się na obiekcie treningowym należącym do klubu MK “Siedlęcin” w dolnośląskiej miejscowości Siedlęcin k. Jeleniej Góry.

Aż 17. uczestników wzięło udział w pierwszej w tym roku Enduro OFFensywie. Celowo sezon zaczynaliśmy nieco później, by uniknąć załamań pogody i dać możliwość naszym uczestnikom skoncentrować się na elementach szkoleniowych. Oczywiście, z tej okazji w sobotę delikatnie prószył śnieg. Mimo wszystko, praktycznie przez cały weekend mogliśmy liczyć na przebijające się przez chmury słońce i endurowe warunki.

Enduro OFFensywa nie bez powodu rozbita jest na dwa dni treningowe i na bloki tematyczne. W piątek pod czujnym okiem trenera Łukasza Kucharczyka trzy grupy przyswajały techniki motocrossowe. Każdy blok to 40 minut treningu, każdy dzień to 4 bloki przeplatane rekreacyjnymi wypadami w teren. Trasy na intensywne “przelotki” przygotowywał nasz doświadczony przewodnik, Krzychu Tomaszek.

W ciągu tylko jednego dnia robiłem 12 sesji po blisko 40 minut! Starałem się, żeby każda była inna, dostosowana do potrzeb poszczególnych grup. Tereny udostępnione nam przez klub MK “Siedlęcin” dają sporo możliwości, trzeba tylko pokombinować. W tym roku po raz pierwszy miałem okazję spędzić czas za sterami motocykla dostarczonego przez naszego partnera, Husqvarnie FC250. Było mega i już myślę nad trasami na czerwcową OFFensywę! – komentował Krzychu Tomaszek, przewodnik i współorganizator Enduro OFFensywy.

Sobota to enduro w czystej formie. W przygotowanym przez trenera Roberta Soćko programie uczestnicy uczyli się krok po kroku sprawnego i bezpiecznego poruszania się w ciężkim terenie. Największą przyjemnością dla Roberta były oczywiście sukcesy osób początkujących, które pod koniec dnia radziły sobie na belkach i atakowały pierwsze w życiu strome podjazdy. Podjazdy, jako wstęp do Poziomu 2, były tematem przewodnim ostatniego bloku tematycznego.

Kilka połamanych klamek, kilka siniaków i przede wszystkim masę nowych doświadczeń – to wszyscy przywieźliśmy ze sobą do domów po pierwszej w tym roku Enduro OFFensywie. Kolejna edycja już 5-6 czerwca!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.