Październikowa OFFensywa – co trzeba wiedzieć?


Już 3-5 października spotykamy się na kolejnej edycji Enduro OFFensywy! Tak jak i w przypadku pierwszej imprezy, do naszego użytku dostępna będzie hałda „Wiesław”.

Program został podzielony tematycznie na trzy dni. W piątek, 3. października, zapoznamy się z podstawami technik motocrossowych oraz możliwościami wykorzystania ich w OFFroadzie. Dowiemy się dlaczego warto jest mieć łokcie na sztorc, dlaczego hamowanie tylko tylnym hamulcem nie ma sensu, czy w końcu jak zachować się gdy obydwa koła są wysoko w powietrzu. Specjalnie dla OFFensywy program przygotował trener Łukasz Kucharczyk.

Nie myślcie, że cały dzień spędzimy na torze. Dzięki podziałowi na grupy, gdy jedna z grup będzie trenować, druga prowadzona przez przewodnika będzie poznawać wymagające tereny hałdy „Wiesław”.

Drugi dzień poświęcamy zgłębianiu tajników czystego enduro. Poprawne pokonywanie belek, przeskakiwanie przez opony czy w końcu radzenie sobie na technicznych, kamienistych podjazdach i piekielnie stromych zjazdach. Swoim ponad 20-letnim doświadczeniem podzieli się trener Robert Soćko. Tak jak i w przypadku pierwszego dnia, dzięki podziałowi na grupy nie ma mowy o nudzie. W trakcie gdy jedna grupa będzie skakać po endurocrossowych przeszkodach, druga będzie zmagać się z okolicznymi terenami pod okiem naszego przewodnika.

Podczas każdego dnia szkolenia dostępne będzie suchy prowiant, przekąski i napoje. Do tego w godzinie obiadowej naładujemy swoje akumulatory po męsku: mięchem i kiełbachą z grilla. Każdego uczestnika wesprzemy przy problemach technicznych z motocyklem i zadbamy o to, żeby wrócił cały i zdrów do domu.

W niedzielę wszyscy ochotnicy, którzy nie muszą wcześniej wracać do żon (lub mężów!) mogą spędzić cały dzień eksplorując lokalne tereny pod okiem przygotowanych przewodników. Całość kończymy grillem.

Jeśli jeszcze nie podjąłeś decyzji, zerknij do zakładki REJESTRACJA. Przewidujemy spore promocje dla większych grup, więc może warto zebrać kumpli i spędzić mocno OFFroadowy weekend w górach zanim nadejdzie zima? Jeśli masz jakiekolwiek pytania, kliknij w KONTAKT.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.