OFFensywa 2016 – pierwsza impreza za nami, krótkie podsumowanie


W drugi weekend kwietnia spotkaliśmy się na poligonie w okolicach Jeleniej Góry podczas pierwszej tegorocznej Enduro OFFensywy.

Przy nieco zmienionym formacie (w tym roku rozdzielamy elementy motocrossowe na osobne imprezy), w zupełnie zmienionej scenerii przepięknego poligonu i w nowej bazie wypadowej. Jak udała się pierwsza Enduro OFFensywa 2016 i debiutująca OFFensywa Pierwszy Raz?

Z perspektywy organizatorów warto w tym miejscu podziękować uczestnikom za świetną frekwencję! Na miesiąc przed imprezą musieliśmy odmawiać chętnym, ponieważ nie było już miejsc. Dwie podzielone wedle poziomu grupy Enduro OFFensywy pod czujnym okiem Roberta Soćki oraz debiutująca ekipa uczestników na OFFensywie Pierwszy Raz. Przed trzy weekendowe dni 8-10 kwietnia mieliśmy ręce pełne roboty.

Dodamy tylko, że po imprezie roboty nie było mniej, stąd relację i zdjęcia publikujemy tak późno.

Enduro OFFensywa – jeszcze więcej enduro

Odpowiadając na Wasze potrzeby wspólnie doszliśmy do wniosku, że Enduro OFFensywa pójdzie w jeszcze bardziej endurową stronę. Elementy motocrossowe, które w zeszłym roku prowadził Łukasz Kucharczyk, zostały odłączone od Enduro OFFensywy i będą realizowane przy osobnych imprezach (robocza nazwa, kto by się spodziewał, Motocrossowa OFFensywa). Dzięki temu mieliśmy dwa dni na szlifowanie praktycznych technik enduro i to w ciężkim terenie. Rowy, trawersy i zróżnicowane podjazdy były tematem przewodnim pierwszej w tym roku Enduro OFFensywy. W trenowaniu nie przeszkadzał nam nawet padający w sobotę deszcz.

Bloki szkoleniowe przeplecione były wyjazdami w teren z naszymi niestrudzonymi przewodnikami, Piotrkiem i Krzychem (ten drugi zmęczył się pierwszego dnia i doszedł do wniosku, że drugiego przysymuluje złamanie nogi). Chłopacy dziennie wykonywali 8. sesji w terenie pod rząd czyli nomen omen 8h jazdy praktycznie non stop!

OFFensywa Pierwszy Raz

Na poligonie w Jeleniej Górze zadebiutowała nowa formuła – OFFensywa Pierwszy Raz. OFFensywa Pierwszy Raz to impreza dedykowana amatorom, którzy chcą postawić swoje pierwsze kroki w terenie. Mieliśmy mocno zróżnicowany skład: trzech „szosowców”, którzy nie mieli żadnej wcześniejszej styczności z jazdą offroadową, motocyklistę dualsportowego oraz dwie przedstawicielki płci pięknej jeżdżące od jakiegoś czasu w terenie.

Podczas OFFensywy Pierwszy Raz koncentrowaliśmy się na zrozumieniu podstawowych technik jazdy offroadowej, a potem wdrożeniu je w życie w terenie o zróżnicowanym poziomie trudności. Z płaskiej polany zjeżdżaliśmy w nieduże rowy, a popołudniem pierwszego dnia co odważniejsi atakowali swoje pierwsze podjazdy. Uśmiechy na twarzach uczestników sugerują, że się podobało!

Większość studentów OFFensywy Pierwszy Raz korzystała z motocykli marki AJP, które oferowane są w pakiecie ze szkoleniem.

Nowi partnerzy: AJP, Events4x4, Phototick

Nowa formuła to także nowi partnerzy. Importer portugalskich motocykli marki AJP udostępnił nam maszyny, które można było wynająć w mocno preferencyjnych cenach podczas Enduro OFFensywy. W OFFensywie Pierwszy Raz motocykl czeka na uczestników pod miejscem noclegowym i nic ich w tej materii nie martwi. Wielkim sukcesem okazały się także przenosiny na Poligon „Jelenia Góra”, gdzie regularnie odbywają się imprezy 4×4 oraz ATV. Przepiękne, wymagające miejsce i pomoc w organizacji była nieoceniona. Linki do stron naszych partnerów znajdziecie poniżej.

Obsługę fotograficzną zapewniał portal Phototick, do którego uczestnicy otrzymali vouchery na zdjęcia.

Co dalej?

W tym roku zorganizujemy minimum jeszcze jedną Enduro OFFensywę oraz OFFensywę Pierwszy Raz. Niestety, z racji tego, że każdy członek naszej ekipy posiada regularną pracę ciężko znaleźć czas by przygotować nawet tak kameralny event offroadowy. Jeżeli nie chcecie przegapić kolejnej OFFensywy to koniecznie zapiszcie się do naszego newslettera oraz śledźcie nasz na Facebook’u.

Wspierają nas: 

AJP Moto
Szekla4x4
Events4x4
Phototick.pl
MOTOCYKL
Ścigacz.pl
Dunlop
Husqvarna Warszawa


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.