Enduro Rally 24 2019: Elektryczne motocykle i obrońcy tytułów

We wrześniu druga edycja Enduro Rally 24. W tym roku do rywalizacji staną reprezentanci polskich uczelni na elektrycznych motocyklach offroadowych. Swoją obecność potwierdził także dakarowiec Maciek Berdysz oraz zeszłoroczny zwycięzca Grzegorz Antkowiak. 

Na początku września (5-8.09) druga edycja Enduro Rally 24 w przepięknych okolicach Giżycka. Listy startowe są już prawie pełne, ale nie przeszkadzało to organizatorom znaleźć miejsce dla dwóch nietypowych motocykli offroadowych.

Elektryczne motocykle podczas Enduro Rally 24

Jesteśmy podekscytowani możliwością startu w rajdzie. Dodatkowym aspektem uczestnictwa jest możliwość pokazania motocykli elektrycznych miłośnikom sportu w tak konkretnym wydaniu jak Enduro Rally 24. I będziemy mogli rywalizować z ekipą E-Moto z Krakowa! – komentował Szymon Duda z Politechniki Wrocławskiej.

Wrocławski LEM Thunder i motocykl zespołu E-Moto AGH będą rywalizować między sobą już we wrześniu. To oczywiście świetna okazja dla innych uczestników rajdu do zapoznania się z motocyklami elektrycznymi i pokazanie, że elektryki też mogą dawać radość z jazdy. 

Strasznie cieszy mnie zainteresowanie rajdem, a tym bardziej zainteresowani uzdolnionych studentów Politechniki Wrocławskiej oraz Akademi Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Sam jestem ciekawy rywalizacji między nimi i tego jak elektryki spisują się w terenie. Mam cichą nadzieję, że ekipy dadzą mi się przejechać – dodaje Tomek Staniszewski, organizator rajdu.

Enduro Rally 2019: Powrót Mistrzów 

Grzegorz Antkowiak, zeszłoroczny zwycięzca klasy Rally 24 już znajduje się na listach startowych. Swoją obecność potwierdził także Maciek Berdysz, uczestnik Rajdu Dakar. Tak jak w poprzednim roku zawodnicy podzieleni będą pod względem pokonywanego dystansu oraz pojemności motocykli. Najostrzejsza rywalizacji rozgrywa się w klasie lekkich enduro – Rally 24. Zawodnicy za sterami spędzą dokładnie 24 godziny, w tym ścigając się także w nocy. 

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się klasa Rally 12 ADV. 12-godzinna rywalizacja motocykli pow. 700 ccm. Duże modele BMW, KTM czy Hondy na mazurskich szutrach. Czy jest coś lepszego?

Szczegółowe informacje: www.endurorally24.pl
Facebook: https://www.facebook.com/endurorally24/

Partnerzy rajdu: WARTA, KTMsklep.pl, Shoei Polska, Modeka Polska, X-country, VALVOLINE, Krynka, Grupa Chorten, Świat Motocykli 

Foto: LEM Wrocław

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.