KTM 790 Adventure R przyłapany na zdjęciach. Będzie też model 390 Adventure


Zdjęcia prototypowych modeli 790 Adventure i 390 Adventure przyłapanych na testach raz kolejny obiegły internet. Tym razem możemy nieco bliżej przyjrzeć się dwóm modelom.

KTM najprawdopodobniej już podczas nadchodzących targów EICMA w Mediolanie pokaże nową dwucylindrową platformę klasy średniej. Rzędowa dwucylindrówka o pojemności w okolicach 800 ccm i mocy rzędu 100 KM ma być strzałem w kierunku serii „F” BMW, Tigera 800 Triumpha oraz motocykli klasy średniej producentów Japońskich (dla przypomnienia, Yamaha pracuje nad Tenere 700, a posiada w ofercie Tracer’a 700 i MT-07).

Austriacy planują otworzyć rodzinę od modelu 790 Duke, o którym już sporo wiemy i który pojawił się – jako prototyp – na kilku filmach promocyjnych:

To jednak nie koniec. KTM idąc za ciosem bez dwóch zdań zaprezentuje także model 790 Adventure, który – na nasze oko – będzie oferowany przynajmniej w dwóch wersjach. Tańszej, bazowej wersji ukierunkowanej na turystykę szosową oraz ostrej, terenowej wersji „R”. Tą ostatnią mogliśmy zobaczyć na zdjęciach w tym tygodniu:

To nie koniec. KTM nie przerywa prac nad modelem 390 Adventure opartym o produkowanego w Indiach jednocylindrowego Duke’a. Może okazać się, że w przeciągu najbliższych dwóch lat rodzina Adventure zostanie uzupełniona o trzy nowe modele. Obok 1090 ADV, 1090 ADV R, 1290 ADV S/R/T/ pojawiłyby się 790 ADV, 790 ADV R oraz 390 ADV.

Nie mamy nic przeciwko…

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.